Hayat Yardım Kimdir?


Amacimiz; dini, dili, mezhebi, irki her ne olursa olsun yardimimiza ihtiyaç duyan her kisi ve kurulusa yardim etmektir. Dernegimizin çalisma sisteminin en önemli özelligi yardima muhtaç kisi yada kuruluslara zamaninda ve adil bir sekilde ulastirmaktir. Örnegin; hiç yiyecegi - içecegi olmayan insanlara, annesini - babasini kaybetmis çocuklara, kendi basina kalmis yasli insanlara, hasta veya engelli insanlara, felaket bölgelerinde fakir köylere, hastanelere ve okullara destek olmak en baslica görevlerimizdendir.


Onlar nerede ise biz de orada olmak, onlarin yalniz olmadiklarini onlara hissettirmek, onlara elimizi uzatmak istiyoruz. Hayat Yardim Dernegi olarak her insanin insanca yasamaya hakki olduguna inaniyoruz ve bu inancimizi da yaptigimiz projelerle kanitliyoruz.


Gelecegin neler getirecegini ya da bizden neleri ve kimleri götürecegini kim bilebilir ki... İste bunun için Hayat Yardim olarak "Her zaman yaninizda olacagiz." diyoruz. Kuruldugumuz günden bu yana emeklerimizin hiç bir zaman bosa çikmadigini gördük. İste bu yüzden, yardimimiza ihtiyaç duyan herkese ulasabilmemiz için her zaman desteginize ihtiyacimiz var.


Belki, sizin için küçük görünen bir katki, kim bilir kaç hayati kurtaracaktir.


Iste bu yüzden bizimle elele, gönül gönüle olmaya var misiniz?


Hayat Yardım Nasıl Doğdu?


Hayat Yardım, insanlık adına birşeyler yapmak isteyen bu güce ve ruha sahip birçok iş adamı tarafından kurulmuş bir yardım derneğidir.


Derneğimizin kurulmasına en büyük etken; Hayat Yardım'ın gerek Türk gerekse Alman, kuruluş üyelerinin doğrudan etkilenip, yaşadığı doğal bir afet olmuştur. O felaket bölgesinde yaşananları göz önünde bulunduran bu insanlar, o günden sonra insan hayatının her an bir felaketle değişebileceği, bütün insanların birbirine hiç olmadık bir anda ihtiyaç duyabileceklerinin bilincine varıp felaket sonrası yaşanacak her türlü maddi ve manevi kötü etkilerin en aza indirebilmek adına, insanların bilinçli bir organizasyonla, "Birlikten kuvvet doğar." düşüncesiyle hareket etmesinin ne denli önemli olduğunu, yaşananlarla ortaya koymuşlardır.


Hayat Yardım Organizasyonu kamu yararına çalışan bir dernektir. © 2010 Hayat Yardım Derneği uluslararası anlaşmaları ve 5846 sayılı yasa çerçevesinde tüm hakları saklıdır.