Yoksul Aileye Yardım

Bekir Bey, Gülsün Hanım ve onların 18 yaşındaki kızları Hatice İstanbul'un tam göbeğinde yaşıyor. Komşuları olan Elif, Hayat Yardım Derneği'nden bu aileye yardım edilmesi için ricada bulundu. Bu aile oldukça fakir. Aileye bakmakla yükümlü olan baba 52 yaşında ve iş bulamamaktadır. Yaz aylarında İstanbul caddelerinde su satarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Kış aylarındaysa sadece komşularının yardımıyla hayatlarını idare edebilmektedirler. Kızları Hatice ara sıra başka ailelerin temizlik ve ütü işlerini yaparak ailesine katkıda bulunmaya çalışıyor. Liseyi bitirdiğinden beri, bir iş aramaktadır.


Hatice Üniversitenin Mali Müşavirlikle ilgili bir bölümünde okumak istiyordu, fakat harç parasını ödeyecek maddi gücü yoktu. Harç ödemeksizin sadece dışarıdan okuyabilmekte ve sınavlara evden hazırlanmak zorunda kalmaktadır. Hatice'nin ve ailesinin içinde bulunduğu bu kötü koşullar düşünüldüğünde, durumlarının zorluğu ortadadır.


Hayat Yardım Derneği bu aileyi ziyaret etti. Beraberimizde götürdüğümüz gıda ve temizlik maddelerini aileye teslim ettik. Yoksullukları ve içinde yaşadıkları gecekondu bizi derinden yaraladı ve bunun üzerine aileye yapacağımız yardımlarımızı devam ettirme kararını aldık. Ailenin sağlık durumlarını korumak ve normal bir hayat yaşamaları için bu yıkık dökük gecekondudansa normal şartlarda bir evde oturmaları gerekmektedir. Hayat Yardım Derneği yeni evin depozitosunu, bir yıllık kirasını ve Hatice'nin üniversiteyi kazanması halinde gerekli olan harç paralarını üstlenecektir. Hayat Yardim Derneği bu aileyi bir yıl boyunca desteklemek istemektedir. Sizde bu yardıma katkıda bulunun bu ailenin acilen hayırseverlerin desteğine ihtiyacı var...


Hayat Yardım Organizasyonu kamu yararına çalışan bir dernektir. © 2010 Hayat Yardım Derneği uluslararası anlaşmaları ve 5846 sayılı yasa çerçevesinde tüm hakları saklıdır.